TPSA226K010R0900
Mfr.Part #:
TPSA226K010R0900
Datasheet:
Description:
Tantalum Capacitors 1206(3216 Metric) SMD/SMT 22 µF 10 % 10 V
ParameterValue
Capacitance22 µF
Voltage Rating (DC)10 V
Tolerance10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)900 mΩ
Height - Seated (Max)1.8 mm
Length3.2 mm
Width1.6 mm
TerminationSMD/SMT
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Number of Pins2
Height1.6 mm
PackagingReel
Voltage Rating10 V
Depth1.6 mm
Lead FreeLead Free
Radiation HardeningNo
PolarityPolar
Voltage10 V